Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od środków przeczyszczających i wymiotów

mam 40 lat 154cm wzrostu 49-50 kg uzaleznilam sie od srodkow przeczyszczajacych i wymuszanie wymiotow bardzo chce schudnac do 40 kg do jakiego specjalisty powinnam sie udac kazdy mi mowi ze mam zaburzenia percepcji ze zle siebie spostrzegam wiec juz sama nie wiem czy potrzebny mi jest dietetyk czy psycholog
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Dzień dobry, Proszę znaleźć PSYCHOTERAPEUTĘ i podjąć się leczenia zaburzeń odżywiania. Pomoc może Pani uzyskać w formie ambulatoryjnej (np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, prywatnie) lub na oddziale szpitalnym specjalizującym się w leczeniu zab.odżywiania (np.: Szp. Uniwersytecki pododz.psychiatrii psychodynamicznej w Krakowie, IPiN w Warszawie).

0

Zachęcam do odwiedzenia lekarza i psychologa, aby bliżej przyjrzeć się i kwestii pani wagi i kwestii postrzegania samej siebie. W trakcie osobistej konsultacji specjalista przyjrzy się problemom i zasugeruje dalsze postępowanie.

0

Zdecydowanie psycholog i terapia psychologiczna - zauważalne, wypisane przez panią objawy należą do spektrum zaburzeń odżywiania (anoreksji, bulimii), które rzeczywiście wynikają z zaburzeń percepcji własnego ciała oraz innych możliwych przyczyn natury psychicznej. Proszę zgłosić się po pomoc psychologiczną i jak najszybciej podjąć leczenie. Zaburzenia odżywiania wyniszczają organizm i mogą - w najdrastyczniejszych, ale nie odosobnionych przypadkach - prowadzić do śmierci.

0

Witam Panią, z pewnością powinna Pani podjąć leczenie u psychoterapeuty. Zaburzenia odżywiania to bardzo poważny problem, który przyczynia się do wyniszczenia organizmu. Im szybciej podejmie Pani leczenie tym lepiej. W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy