Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie szukać pomocy w walce z bulimią?

Witam, od pewnego czasu mam problemy z bulimia. Wazenie stalo sie codziennoscia, szczegolnie rano. Bywaja dni ze po obiedzie, kolacji. Kazdy dodatkowy dg powoduje ze.kolejnego dnia.sie.glodze. Wszystko wymknelo sie spod kontroli. Nie czuje sie w zadnym stopniu potrzebna. Bywaja napady głodu, wymuszam wymioty, wtedy kiedy juz czuje sie nikim. Nie wiem.gdzie mam szukac pomocy, od lekarza.pierwszego kontaktu dostalam skierowanie.do psychologa. Pomozcie.mi
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Właściwości kwasów omega-3

Kwasy omega-3 są bardzo ważnym składnikiem, który powinien być obecny w naszej diecie. Istotnych informacji nt. właściwości i zastosowaniu ich w medycynie udziela dr Leszek Walentynowicz, lekarz rodzinny.

Dzień dobry
Z Pani pytania wynika, że bardzo Pani cierpi, dlatego należą się Pani słowa uznania za to, że podejmuje Pani wysiłek szukania pomocy i nie odgradza się od świata.
To czego Pani doświadcza, to złożony problem, nie chodzi tutaj "tylko o jedzenie" czy "tylko o schudnięcie". Ważnymi kwestiami jest obniżone poczucie własnej wartości oraz poczucie braku kontroli nad własnym życiem, co sama Pani zauważyła. Czasami jest tak, że jedzenie pomaga nam poradzić sobie z lękami czy innymi trudnymi emocjami. Warto poświęcić trochę czasu i zastanowić się o jakie lęki i emocje chodzi w Pani sytuacji.
Wydaje mi s się, że konsultacja z psychologiem, to bardzo dobre zalecenie od lekarza pierwszego kontaktu. Psycholog w pierwszej kolejności powinien rozpoznać na czym dokładnie polega problem. Jakie jest podłoże problemów z jedzeniem.
Wiele zaburzeń (w tym bulimię) leczymy w trakcie psychoterapii. Psychoterapeuta o wykształceniu psychologicznym pomoże Pani znaleźć źródło problemu i rozwiązanie. Może Pani poszukiwać psychoterapeuty prowadzącego prywatny gabinet lub poszukiwać pomocy w ramach NFZ np.: w poradni zdrowia psychicznego.Dobre efekty leczenia osiąga psychoterapia poznawczo-behawioralna.
Mam nadzieję, że uda się Pani znaleźć właściwą pomoc. Trzymam kciuki!

umów wizytę 0

Proszę szukać Centrum Leczenia Zaburzeń Odżywiania bądź też gabinetów prywatnych o tej specjalizacji. Pomoc również otrzymasz w gabinecie psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego. Pozdrawiam.

umów wizytę 0

Bulimia jest choroba potencjalnie śmiertelną ,a na pewno mogąca doprowadzic do poważnego wyniszczenia organizmu.
Poza psychoterapią musi byc Pani pod kontrola lekarską. Proszę udac się na konsultacje internistyczną i psychiatryczną. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Internista oceni występowanie zaburzeń np elektrolitowych, poziom wyniszczenia itd... Psychiatra oceni nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0

Witam,

proszę szukać pomocy u psychoterapeutów przyjmujacych prywatnie lub na NFZ - poradnia zdrowia psychicznego. Wasto rozważyć psychoterapię. Zaburzenia odżywiania to bardzo poważny problem i im wcześniej zgłosi się Pani o pomoc do specjalisty tym lepiej.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety