W jaki sposób diagnozuje się przerzuty nowotworów?

witam mam pytanie, czy jezeli jakikolwiek nowotwor zlosliwy daje przezuty to da sie je wykryc tylko za pomoca rtg przeswietlenia itd czy tez w tedy sa np zle wyniki morfologii?czy przy przezuraxh moze byc dobra morfologia krwi?

W diagnostyce przerzutów decyduje przede wszystkim pierwotna lokalizacja nowotworu - na podstawie największego prawdopodobieństwa pojawienia się przerzutów, wykonujemy badania od najbardziej "ogólnych" do szczegółowych. W tej materii duże znaczenie będą miały przede wszystkim badania obrazowe: USG, RTG, następnie tomografia komputerowa. Niektóre nowotwory można monitorować w badaniach laboratoryjnych. Należy pamiętać, że nawet przy obecnych przerzutach nowotworowych, badane morfologii krwi może być prawidłowe.