W jaki sposób utrzymać wymarzoną wagę?

Dzień Dobry, mam 170cm wzrostu i obecnie ważę ok65 kg, moja waga się zawsze utrzymywała w granicach 58-60 kg ale gdy zmieniłam 1,5 roku temu pracę (na biurową), przytyłam.Chciałabym wrócić do poprzedniej wagi,ale naprawdę ciężko mi jest znaleźć czas na regularne ćwiczenia, zazwyczaj weekendy spędzam aktywnie ale to za mało. Codziennie wstaję o 5 rano wracam z pracy w okolicach 17-18 także cały dzień jestem po za domem. Bardzo proszę o radę co byłoby najlepsze dla mnie w takim trybie życia.

Dzień dobry,

proszę się skontaktować z dietetykiem, który po przeanalizowaniu Pani stylu życia i sposobu odżywiania się będzie mógł Pani udzielić odpowiedniej pomocy. Przy zastosowaniu odpowiedniej diety będzie Pani w stanie wrócić do swojej masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam
Jeśli zmieniła Pani pracę na mniej aktywną to powinna Pani zmienić jadłospis na trochę mniej kaloryczny.
Dla przykładu jeśli jadła Pani na co dzień 2000 kcal i się ruszała ( zużywając 300 kcal)- i utrzymywała Pani dietę to teraz musi Pani jeść 1700 kcal ( brak ruchu) aby utrzymywać swoją wagę. Aby schudnąć musiałaby Pani przejść na dietę 1450 kcal i później utrzymywać 1700. To oczywiście są liczby teoretyczne ponieważ potrzebny byłby szczegółowy wywiad aby obliczyć Pani zapotrzebowanie kaloryczne.