Wada wzroku u 7-miesięcznego niemowlaka

Witam.mój siostrzeniec ma 7miesiecy, wykryto u niego niby wade wzroku , 2,5 niby ze okulary mósi nosic, mi nie chce sie w to wierzyc poniewz chłopczyk doskonale radzi sobie z łapaniem do rączki przedmiotów, mało tego doskonale raczkuje staje koło róznych rzeczy i nie widac żeby miał taka wade, martwie sie bo zakupiono dla niego okulary czy nie pogorszy jemu to wzroku?Dodam ze nad jednym okiem nad brwia ma naczyniak który ma niby sie wchłonąc bo diagnozie lekarskiej, z jedno oko łzawi cały czas

Piotr Pilarski

Wada nie oznacza, że dziecko nic nie widzi dlatego łapanie przedmiotów oraz raczkowanie pomimo niej jest możliwe. Noszenie okularów nie może pogorszyć wzroku. Jeśli o chodzi o naczyniaki to rzeczywiście często się one wchłaniają bez interwencji lekarskiej.

Pozdrawiam.