Wspominanie partnera o swojej byłej

Gdy poznałam obecnego partnera miał dużo zdjęć i pamiątek po byłej partnerce z ktòrą był dwa lata ona była 12lat od niego starsza i miała dwòjke dzieci.Fakt zdjęcia były w piwnicy gdy mòwiłam że czuje sie jakby nas troje było w zwiazku odpowiadał ze jest leniwy i nie ma kiedy z tym zrobić porzadek.Przez 1,5mie o niczym innym nie słyszalam tylko opowiadal o niej jej dzieciach i nawet podczas zblizenia nazwał mnie jej imieniem.Dopiero gdy powiedzialam ze albo jest ze mna albo z nia to sie zmienil

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
rozumiem, że jest Pani trudno w tej sytuacji. W jaki sposób mogłabym Pani pomóc?
pozdrawiam

Proszę Pani,
Nie możemy wyeliminować wspomnień w głowach naszych partnerów. Trzeba skoncentrować się na teraźniejszości i tak organizować czas i zajęcia, by teraźniejszość była atrakcyjniejsza od przeszłości.
Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski

Witam Panią
Warto mówić o uczuciach że jest Pani smutno, przykro i bardzo niezręcznie jak partner podczas zbliżenia mówi do Pani imieniem swojej byłej. Lenistwo to taki stan kiedy nam się czegoś nie chce może partnerowi trudno realnie spojrzeć że już nie ma poprzedniej partnerki.
Anna Suligowska

Witam. Nie zadała Pani pytania, jednak rozumiem, że chodzi Pani o to, że czuje się Pani w dyskomforcie, gdy Pani chłopak pokazuje, że żyje wspomnieniami. Przywołała go Pani do porządku i jest OK. Może tego potrzebował. Pozdrawiam