Wybrzuszenia na skórze po zginaniu nóg i na rękach

Nie mam pojęcia do jakiego lekarza, chirurga czy ortopedy mam się zwrócić z tym pytaniem. Przed rokiem pokazała mi się w zgięciu kolana lewej nogi, wielkości piłeczki pingpongowej niebolesna gula. Pomagałam przy fugowaniu płytek i po kilku godzinach na klęczkach, zauważyłam ją. Po paru dniach zginęła. Potem w ciągu roku pojawiała się i znikała. Tym razem po remoncie, też bardzo się napracowałam i wyszła mi ponownie, ale już wielkości jabłka. Nie przeszkadza przy zginaniu nogi - (gdzieś ginie). Dotykowo, jakby jakiś mięsień. Czasem, na nadgarstku, po przesileniu ręki pojawiają się takie gulki i to jest coś podobnego. Dziś po raz pierwszy zaczęła mi przeszkadzać przy chodzeniu i lekko pobolewać. Zaniepokoiło mnie to i dlatego postanowiłam zasięgnąć porady. Mieszkam na wsi, mam 75 lat, do lekarza muszę dojechać, dlatego zwracam się do Państwa. Za poradę z góry dziękuję.
KOBIETA, 75 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Witam serdecznie!

Opisywana przez Panią zmiana jest prawdopodobnie torbielą Beckera, która pojawia się właśnie w opisanej przez Panią lokalizacji. Jednak aby po to potwierdzić konieczne jest obejrzenie zmiany przez lekarza.
Zmian ta powstaje najczęściej uszkodzenia w wyniku urazu tylnej ściany torebki stawowej, lub w wyniku zapalenia kaletki. Leczenie jest zależne od wielkości zmiany i dolegliwości które wywołuje. W zmianach dużych najczęściej wskazane jest leczenie operacyjne, w zmianach mniejszych wskazana jest rehabilitacja.
Wskazana jest wizyta u specjalisty, najlepiej ortopedy - konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty