Wybudzanie ze snu u 4-miesięcznego dziecka

witam jestem mama 4 miesiecznej córeczki.córka spi w dzień i budzi sie co jakis czas a gdy ja przytule i odłoze to spi dalej po czym znów za jakis czas sie budzi i tak w kolko czemu tak sie dzieje i co zrobic by spala bez wybudzania sie.jest zdrowa napewno.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Zasypianie u dzieci jest bardzo zróżnicowane. Często dzieci śpią tylko w obecności któregoś z rodziców, często jest to związane z równoległym ssaniem piersi. W trakcie wzrastania dziecka ten stan może się zmienić, dziecko coraz rzadziej będzie spać w ciągu dnia, co raz dłużej w ciągu nocy bez wybudzania. Proszę się uzbroić w cierpliwość. Może Pani również korzystać z nosideł i chusty podczas usypiania dziecka - to w jakiś sposób pomoże w równoległym wykonywaniu czynności domowych i usypianiu maleństwa.