Wycięcie węzła chłonnego na szyi

Witam serdecznie! Czy wycięcie węzła chłonnego znajdującego się pod skórą mniej więcej z boku szyi w znieczuleniu miejscowym jest bolesne i czy długo trwa? Pozdrawiam.

Szanowna Pani!
Wycięcie węzła będzie przebiegało w znieczuleniu nasiękowym. Dzięki temu nie będzie Pani czuła bólu podczas preparowania węzła. Jedyny dyskomfort jaki będzie odczuwalny, to ukłucie podczas podawania znieczulenia.
Zabieg nie jest skomplikowany i zwykle trwa krótko.

Wszystko zależy od sprawności chirurga! Przy prawidłowo przeprowadzonym znieczuleniu , tzn. wkłuciu podobnym do szczepienia -ok.15 sek. nieprzyjemne , potem zabieg powinien być bezbolesny i trwać 15-25 min. , zż