Wydzielina z płuc a możliwe przyczyny

Witam, od kilku miesięcy zmagam się z wydzieliną z płuc. Muszę ją odchrząkiwać co jakiś czas. Nie jest to duża ilość, lecz jest to uciążliwe. Problem ustępuje podczas biegania, lub podczas snu. Raz jest lepiej, po czym po jakimś czasie znowu gorzej. Nie miewam duszności. Kilka razy dziennie muszę także przełknąć małą ilość wydzieliny z nosa. Dodam jeszcze, że mam lekko wklęśnięta klatkę piersiową. Chciałbym się dowiedzieć co to może być, oraz do jakiego lekarza się udać oraz jakie badania zrobi

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że w pierwszej kolejności może udać się Pan do lekarza rodzinnego,. Po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Być może będzie konieczność udania się do lekarza pulmonologa lub torakochirurga.