Mężczyzna , 22 lata Witam, od kilku miesięcy zmagam się z wydzieliną z płuc. Muszę ją odchrząkiwać co jakiś czas. Nie jest to duża ilość, lecz jest to uciążliwe. Problem ustępuje podczas biegania, lub podczas snu. Raz jest lepiej, po czym po jakimś czasie znowu gorzej. Nie miewam duszności. Kilka razy dziennie muszę także przełknąć małą ilość wydzieliny z nosa. Dodam jeszcze, że mam lekko wklęśnięta klatkę piersiową. Chciałbym się dowiedzieć co to może być, oraz do jakiego lekarza się udać oraz jakie badania zrobi
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Sądzę, że w pierwszej kolejności może udać się Pan do lekarza rodzinnego,. Po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Być może będzie konieczność udania się do lekarza pulmonologa lub torakochirurga.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • PulmonologiaAlergia dotyczy ludzi z w każdym wieku. Typowa choroba alergiczna to atopowe zapalenie skóry, które zazwyczaj ustępuje przed ukończeniem 10. roku życia, natomiast w późniejszych latach pojawia się astma oskrzelowa.
  • Duszności – Odczucie braku powietrza, trudności w oddychaniu, przyspieszenie i spłycenie oddechu to objawy napadu duszności. Osoby skarżą się na brak tchu i problemy z nabraniem powietrza, odczuwają też ciężar albo ucisk w klatce piersiowej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: