Wygięcie kręgosłupa a wkładka do buta

Posiadam znaczne esowate wygięcie kręgosłupa w odcinku Th9-Th12. Czy jest jakakolwiek szansa na poprawienie tego stanu? Ortopeda zaleca 1cm wkładkę do lewego buta bo kiedy stoję to jestem krzywa. Martwi mnie to i ze względów estetycznych i boli gdy dłużej stoję czy chodzę. Czy zostaje mi tylko operacja?

Aleksander Ropielewski

Operacja jest ostatecznością i zarezerwowana jest dla najcięższych przypadków skrzywienia kręgosłupa. Nie mam możliwości oceny stopnia skrzywienia kręgosłupa dlatego nie mogę się wypowiedzieć odnośnie najwłaściwszej metody w Pani przypadku, jednak wkładki ortopedyczne są skuteczne i dobrze tolerowane przez pacjentów więc sugeruję spróbować takiego rozwiazania.