Wynik badań histopatologicznych polipów o śr. 7 i 6 mm

Do badań przekazano dwa polipy o śr.7mm i 6mm. Otrzymałam wynik z badań histopatologicznych-proszę o jego przetłumaczenie. Adenoma tubulare cum dysplasia minoris gradus.Polypi hyperplastici. Colitis chronica.
Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji należy zgłosić się do swojego lekarza. Opisane zmiany to co prawda poliy o charakterze łagodnym, ale konieczne jest zaplanowanie dalszych wizyt kontrolnych.