Wynik badania histopatologicznego po usunięciu zmiany barwnikowej

Witam, parę tygodni temu wycięłam małą zmianę barwnikową (ponieważ zmieniła wygląd - pojawił się na niej wyniosły strupek). Otrzymałam wynik histopatologiczny - ogniskowo akantotycznie rozrośnięty naskórek z cechami hyperkeratozy, w skórze liczne melanofagi. Wydaje mi się, że nie jest to niepokojące, natomiast chciałabym się upewnić..

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy wynik nie jest niepokojący. Dla pewności proponuję udać się do dermatologa celem kontroli blizny i ewentualnych innych znamion.