Wynik badania kręgosłupa 49-latki

th11/th12 niewielka szerokopodstawna posr.-lewostr. protruzja, niznacznie ucisk. wo; L1/L2 ekstruzja p-l kr.m.uciskajaca na woi lewy korzeń L2; L3/L4 protuzja z uciskiem na wo; L3/L4 protuzja z uciskiem na wo; L4/L5 zwyrodnieniowy kregozmyk przedni z przemieszczeniem 0,4 cm z ekstruzja i uciskiem na kL5 i zwęzeniem kanalu;zaawansowane zmianyz wysiekiem itd. nie ma miejsca na dokladne opisanie, obnizenie wysokości miedzy kręgami... czy to już kaplica? Bo jak do tej pory to ZUS uważał że symuluje.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. Aby móc coś więcej powiedzieć konieczne jest bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna analiza wykonanego badania.