Wynik badania obrazowego wątroby 43-letniej osoby

Mężczyzna 43 lata: Wątroba graniczna, o zaokrąglonych obrysach, miąższ wyraźnie zagęszczony (w porównaniu z korą prawej nerki) z zaznaczoną atenuacją (osłabieniem)fali ultradźwiękowej w głębszych warstwach i z nieregularnymi ostroodgraniczonymi strefami o względnie obniżonej echogeniczności zlokalizowanymi typowo które odpowiadają obszarom nierównomiernie rozłożonego stłuszczenie (hiposteatozy): rysunek naczyniowy zachowany. Duże naczynia jamy brzusznej bez uchwytnej patologii w bad USG.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wynik badania wskazuje na obecność stłuszczenia, które może być wynikiem nieprawidłowej diety lub nadużywania alkoholu. Konieczna jest zmiana stylu życia. Pozdrawiam