Wynik badania poziomu prolaktyny po obciążeniu

witam właśnie odebrałam wynik z prolatyny z obciążeniem 1 wynik33,10 a po tabletce 190.10 proszę o weryfikacje gdyż staramy si o dziecko mam33lata z góry dziękuje za każdą odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Przyjmuje się, że co najmniej 10-krotny wzrost prolaktyny pozwala na rozpoznanie hiperprolaktynemii czynnościowej. W Pani przypadku prolaktyna wzrosła około 5 razy także przyczyna jest raczej inna. Wskazana dalsza diagnostyka, proszę skontaktowac się z ginekologiem.