Wynik rezonansu magnetycznego głowy i stan po embolizacji tętniaka tętnicy szyjnej i udarze

Witam,moja Mama w zeszłym roku miała wykonaną embolizację tętniaka tętnicy szyjnej wewnętrznej lewej,po tym zdarzeniu różnież dostały udaru.Stan zdrowia Mamy na dzień dzisiejszy jest dobry ale w zeszłym tygodniu miała kontrolny rezonans głowy,wynik brzmi następująco:zmiany leukodegeneracyjne w istocie białej okołokomorowej.Worek tętniaka o śr.ok.8mm.Możliwy śladowy przepływ w obrębie worka.Prawa tętnica kręgowa hypoplastyczna.Bardzo proszę o interpretację tego wyniku.Z góry dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, większość opisu to zmiany mogące powstać po udarze oraz zabiegu związanym z embolizacją tętniaka. Jednak, nie mam wglądu w przebieg samej procedury i badań wykonywanych wcześniej dlatego musi się Pani udać po poradę do lekarza prowadzącego. Pozdrawiam