Wynik RTG starszej osoby a nowotwór płuc
Witam. Moja babcia wlasnie robila RTG pluc. Jej opis:Zmiany guzowate widoczne w prawym srodkowym i dolnym polu plucnym. Grube cienie pasmowate widoczne na tym poziomie ze zgrubieniem oplucnym pomiedzy platem glownym i srodkowym. Nieznaczny wzmozony rysunek naczyniowy w obu dolnych polach plucnych. Aorta wydluzona. Nieznacznie powiekszona lewa komora serca. Metaliczne prety. Bardzo sie martwie. Niecaly rok temu moj dziadek zmarl na nowotwora pluc i nie chialabym zeby to byla ta choroba. Dziekuj

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Na podstawie tego opisu nie można stwierdzić jednoznacznie, że nie ma nowotworu płuca. W przypadku jego podejrzenia należy wykonać badanie TK klatki piersiowej.