Wynik TK głowy 88-letniej osoby do analizy
Proszę o interpretacje TK. Wiek babci 88l.Uleczalne???Zaniki korowo-podkorowe mózgu z atroficznym poszerzeniem układu komorowego i przymózgowych przestrzeni płynowych;zmiany najbardziej nasilone w płatach skroniowych.Drobna owalna zmiana hypodensyjna o charakterze naczyniopochodnym w prawej wyspie.Poza tym struktury mózgowia bez zmian ogniskowych i cech procesu kompresyjnego.Niewielkie strefy leukoarajozy przy rogach przednich komór bocznych. Zmiany miażdżycowe końcowych odcinków tt domózgowych.

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Zmiany prawdopodobnie wynikają ze zmian zwyrodnieniowych, postępujących wraz z wiekiem. Proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie,.