Wynik USG stawu kolanowego a wskazania do zabiegu operacyjnego

USG Stawu kol. Na kłykciach bocznych rozbudowane osteofity . Łękotka boczna bz. łękotka przyśrodkowa o niejednorodnym echu i nieregularnym kształcie .Chrząstka szklista na kłykciach kości udowej cienka ,nierówna w części obciążanej kłykcia przyśrodk. z cechami chondromalacji IV stopnia .Wiązadło krzyzowe przednie o zachowanym napięciu w badaniu dynamicznym .Co oznaczają te wyniki ? ortopeda sugeruję operację czy to konieczność ?

OSteofity - to zmiany zwyrodnieniowe
Opis łąkotek świadczy także, że są " po przejściach" - łąkotki po tylu latach życia mają prawo się żużyć - to "amortyzatory" stawu kolanowego
Opis chrząstki opisuj, że chrząstki prawie w stawie kolanowym nie ma.
ALC - więzadło krzyżowe przednie - prawidłowo funkcjonujace - wo dobrawiadomość

Czy zabieg jest konieczny ortopeda sugeruje prawdopodobnie protezoplastyke stawu kolanowego - decyzje o zabiegu podejmujeZAWSZE pacjent
Musi Pani sobie odpowiedziec na pytanie - czy dolegliwosci bólowe są tak duże, że nie daje sobie Pani z nimi rady - czy tez są tylko "upierdliwościa" która Pani akceptuje. Czy ból budzi w nocy? Czy ból przeszkadza w realizowaniu podstawowych czynnosciżyciowych? Jeżeli na większa ilośc pytań odpowiedziała Pani twierdząco - łatwiej będzie podjąć decyzję.
Żyćze dużo zdrowia - Powodzenia