Wyniki badań hormonów tarczycy u 27-latki

Witam, mam pytanie, bo trochę dziwnie się dzieje, w moim organizmie. Nie wiem co o tym myśleć, poniżej moje wyniki badań: 23.05 badanie krwi TSH 0,005 (norma 0,27-4,2) FT4 35,1 (norma 12-22,0) Anty-TPO 399,6 (norma 0-34) bralam caly czas po 2 tabletki propranolu 01.08 badanie krwi TSH 20,07 (norma 0,27-4,2) od 08.08 biorę euthyrox 50mg, odstawiłam całkowicie propranolol 04.09 badanie krwi TSH 2,710 (norma 0,27-4,2) Dziękuję za pomoc

Dzień dobry,

Nie znam dokładnie Pani historii, ale z tego co Pani pisze wynika, że mogła mieć Pani wcześniej nadczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto (tzw. Hashitoxicosis), taa faza choroby (nie zawsze występuje w przebiegu choroby Hashimoto) przechodzi w niedoczynność tarczycy wymagającą leczenia np. Euthyroxem, który Pani przyjmuje. Warto wykonać dodatkowo usg tarczyc celem m.in.oceny echogeniczności miąższu tarczycy.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz