Wyniki badania poziomu hormonów tarczycy a Rudotel

Wyniki w lutym tego roku TSH 3 5,900 FT3 4,70 FT4 1,32. Wyniki powtórzyłem dopiero niedawno kilka dni temu lecz jadłem lek RUDOTEL i badania wyszły tak TSH 3 2,560 FT3 3,84 FT4 1,230 miałem robione usg tarczycy i wyszła minimalnie powiększona. Lekarz powiedział że ten lek nie wpływa na tarczycę i że nie mam niedoczynności i jakichkolwiek problemów z tarczycą. Lekarz powiedział że jestem zdrowy. I teraz się zastanawiam czy ten lek rudotel faktycznie nie wpłynął na wynik czy lekarz się myli ?

Witam Pana,

Wyniki badań hormonalnych są prawidłowe, a więc nie ma Pan niedoczynności tarczycy. Leki z grupy benzodiazepin, do których należy Rudotel mają niewielki wpływ na funkcję hormonalną tarczycy i z reguły nie prowadzą do jej istotnych klinicznie zaburzeń.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz