Wypadanie zastawki mitralnej u 18-latki

Dzien dobry, moje pytanie dotyczy wypadania zastawki mitralnej. Według pani doktor możliwe ze mam to od urodzenia( nie wiadomo, bo nigdy nie miałam badania serca przedtem) troche mnie zmartwiło ze mam przyjsc dopiero za rok na kontrole. Mam 18 lat. Czy to nie jest nic poważnego ?

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy jak to wygląda. Lekarz po badaniu zdecydował o takim a nie innym postępowaniu. Proponuje kierować się jego zaleceniami.