Wypróźnianie na podłogę przez dziecko

jak napisać w opinii o uczniu ze wyprużnił się na podlogę taktownie

Bardziej taktownym odpowiednikiem słowa 'wypróżnić' może być 'defekować' lub 'oddać kał/stolec ' Istotny jest kontekst- wiek ucznia oraz zaznaczenie czy było to działanie celowe czy nie.

Na pewno warto przyjrzeć się całej sytuacji, jej okolicznościom, intencji zachowania. Porozmawiać z uczniem, jego opiekunami i wszystkimi, którzy w jakiś sposób doświadczyli konsekwencji tej sytuacji lub byli jej świadkami.
Zależnie od tego podejmować dalsze działania.
Jeśli pyta Pan o opinię- można użyć takich określeń jak np defekacja.

Witam. Wydaje mi się, że to jak Pan to ujął, czyli" dziecko wypróżniało się na podłogę" brzmi wystarczająco taktownie ;) można napisać, że dokonywało defekacji na podłogę, ale nie wiem, czy to jest bardziej taktowne, może być mniej zrozumiałe. Pozdrawiam. Małgorzata Danielewicz