Wystąpienie lęków po zachorowaniu mamy na nowotwór

Ostatnio zauwaYlam u siebie zmiany psychiczne. Moja mama zachorowala na nowotwor i od tego czasu coss sie zmienilo. Musze jechac z mama 100 km autostrada i mnie to przraza. Poca mi sie rece serce mi wali mam wrazenie zw zaraz zemdlej. Jak mam sobie radzic z tym lekiem? Bardzo prosze o wskazwoki

Objawy mogłyby wskazywać także na nerwice lękową lub zaburzenia adaptacyjne związane z obciążającą sytuacją, dlatego zalecałabym konsultację u lekarza psychiatry lub psychologa. Pomoże poradzić sobie z objawami, udzieli wsparcia w trudnej sytuacji.

Myślę, że doraźnie może sobie Pani pomóc lekami - najlepiej przepisanymi przez psychiatrę, choć także lekarz pierwszego kontaktu może na niektóre wypisać receptę. W dłuższej perspektywie może się nie obyć bez kontaktu z psychologiem - pomoże Pani zrozumieć, skąd tendencja do takich lękowych reakcji, i jak im zapobiegać.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam, przewlekła choroba w rodzinie to obciążające doświadczenie. Objawy o których Pani pisze mogą wskazywać na zab. lękowe. W tej sytuacji wskazana byłaby rozmowa ze specjalistą - psychiatrą lub psychoterapeutą.
Pozdrawiam
Monika Prus