Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Coaxil pomoże na takie lęki?

Mam pytanie w zeszłym tygodniu zmarła moja matka prawie na moich oczach. Widziałam jak robi się biała zęby i opadły (widok straszny). Przestała oddychać zanim przyjechało pogotowie jedynie wydawała odruchy mózgowe. Pogotowie przywróciło jej puls i zabrało do szpitala gdzie i tak zmarła. Ja (wierząc w duchy i bojąc się ich)mam wrażenie że mama mnie będzie straszyć ( w przeszłości bałam się jak umarła mi babcia miałam 10 lat). Czy pomógł by mi coaxil na takie lęki?
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Być może zamiast doraźnych leków, warto przepracować swoją fobię w procesie psychoterapii? Pomoże to poradzić sobie z nią na trwałe. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem. Dodatkowo wesprze i pomoże przeżyć żałobę po stracie.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam W sytuacjach szczególnie obciążających, na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie. Lęk, którego przyczyna jest nieuświadomiona, staje się wszechobecny i przyjmuje postać różnych fobii - stąd u Pani lęk przed duchami. Lęk utrudnia normalne funkcjonowanie, nie pozwala skupić się nad tym co ważne i wywołuje niemiłe emocje, zabierając tym samym całą radość życia. Zaburzeniom lękowym często towarzyszy rozdrażnienie, napięcie psychiczne, nieumiejętność odpoczywania. Mogą też pojawić się problemy zdrowotne. Doraźnie można stosować antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk. Jeżeli jednak chciałaby Pani skutecznie pozbyć się problemu i wyleczyć z fobii, to zachęcam do psychoterapii. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy fobii, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Odejście bliskiej osoby, zwłaszcza jeśli jest to mama, zawsze jest związane z przeżywaniem trudnych emocji. Doraźnie leki mogą pomóc, ale w Pani przypadku warto przepracować lęk związany z obawą przed tym, że mama mogłaby Panią straszyć. Dobrze by było racjonalnie podejść do problemu i zadać sobie pytanie, po co mama miałaby to robić... Zachęcam do konsultacji ze specjalistą - psychologiem/ psychoterapeutą. To pomoże przeżyć żałobę, poradzić sobie z obrazem odchodzącej mamy oraz przepracować lęki. Jeżeli będzie taka potrzeba, to psycholog zasugeruje by zgłosiła się Pani do lekarza po odpowiednie leki. Pozdrawiam serdecznie.

Dyplomowany psycholog i coach. Absolwentka Szkoły Coachów i Trenerów Grupy TROP.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy