Zabieg ekstrakcji zęba i zakładania mostu

Witam, mialem ekstrakcję zęba 4. Potem założony most. Następnie okazało się, że zostały korzenie po tej ekstrakcji. Mam mieć usuwane te korzenie bez zdejmowania mostu. Czy będzie to bolesne? Jak będzie wyglądał ten zabieg?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

znieczulenie miejscowe jest wystarczające aby ekstrakcja przebiegła bezboleśnie - co do przebiegu zabiegu to mi chcąc niszczyć mostu powinien zostać przeprowadzony z dostępu bocznego po odwarstwieniu błony śluzowej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Najprawdopodobniej chirurg usunie korzenie z dostępu bocznego. Sam zabieg nie będzie bolesny, proszę się nie obawiać - jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Natomiast dolegliwości po zabiegu mogą być różne - o postępowaniu po ekstrakcji poinformuje Pana lekarz przeprowadzający zabieg. Proszę obowiązkowo je stosować!