Zabieg skleroterapii a spożywanie alkoholu

Jestem kobietą i mam 21 lat, 171cm. We wtorek o godzinie 16 miałam pierwszy zastrzyk (skleroterapia), moje żylaki mają 2,5mm i zastanawiam się kiedy będę mogła spożyć alkohol? W sobote mam imprezę urodzinową i nie jestem pewna, czy jest wyznaczony jakiś okres czasu przez który nie można pić alkoholu?

Witam!
Alkohol rozszerza naczynia i dlatego nie jest zalecany w dniu zabiegu i dzień po, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby mogła Pani w dniu urodzin skosztować tego trunku.
Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin.
Z poważaniem
Dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej