Zaburzenia erekcji a stres

Witam, od niedawna czuję, że mam problemy z erekcją gdy próbuję się podniecić to nie wychodzi, kiedyś masturbowałem się jakieś 4 razy w tygodniu i robiłem to do filmów pornograficznych, ale nie robię tego już jakiś czas(może z 3 razy). Czy ta masturbacja może być tego przyczyną? Może jednak to przez to, że od niedawna chodzę zestresowany? Czy jak się zrelaksuję i nie będę się masturbował to wszystko wróci do normy?

Dzień dobry,

Masturbację "stosuje się" zwykle w celu zmniejszenia napięcia seksualnego w sytuacji, gdy nie ma się możliwości odbywać "normalnych" stosunków seksualnych. Skoro obecnie nie czuje Pan podniecenia, najwyraźniej nie ma powodu do masturbacji.

Pozdrawiam.