Zachowanie ciągłości implantu więzadła krzyżowego przedniego
Witam, Mam pytanie o wynik rezonansu magnetycznego kolana po ACL. Opis: Zachowanie ciągłości implantu więzadła krzyżowego przedniego (ACL) Fragment zerwanego więzadła ACL wraz z pogrubiałą błoną maziową widoczne w przedniej części dołu międzykłykciowego powodujące modelowanie dolnego odcinka implantu ACL. Odcinkowy ubytek zarysu bocznej części trzonu łąkotki bocznej-obraz zmiany pourazowej. Strefa podwyższonego sygnał w rogu łąkotki przyśrodkowej o charakterze degeneracyjnym. Dziękuje za pomoc

MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Szanowny Panie,
Niestety nie mogę Pana zbadać co jest kluczowe w podjęciu decyzji jednak opierając sie na opisie rezonansu magnetycznego uważam ze powinien Pan zdecydować sie na artroskopie stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu