Wynik badania stawu kolanowego

W jamie stawu zwiększona ilość płynu i odcinkowe pogrub. bł. maz. zwł w zachyłku bocznym Więzadło ACL po niewielkim urazie uszk. I stopień W rogach tylnych obu łąkotek strefy uszkodzeń wewnę. ponadto uszkodz. przyczepu wewnętrzn. rogu przedniego łąkotki bocznej do wyniosłości międzykłykciowej piszczeli Chrząstka na rzepce niejednorodna z ubytkami – chonodrom. II stopień. Zm. przeciąż. w przyczepie ścięgna m. czworogłowego do rzepki oraz w przyczep. więzadła rzep.do rzep. i guzow.piszcze

Witam,
Opis Pani kolana jest dość niepokojący. Uszkodzenia obu łąkotek, płyn, częściowe uszkodzenie ACL. Oczywiscie zeby podjac ostateczna decyzje należy Pania zbadać ortopedycznie ale najprawdopodobniej wymaga Pani artroskopii stawu kolanowego.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu