Zaczerwienienie twarzy, szyi i klatki piersiowej po Atropinie

Dzień dobry. Syn 3.5l Od piątku do niedzieli (rano ostatni raz) zakrapialam atropine (1%) 2x dziennie. (Zaczerwienienie twarzy,szyi i klatki wystąpiło)W pn było badanie. Wieczorem pojawiła się temp ok 38. We wtorek byliśmy u pediatry. Osluchowo czysto, gardło tez. Lekarka mówi, że często jest taka reakcja po atropine. Mówiła, że nie powinna rosnąć, bo już nie przyjmujemy. Po powrocie 38.6. Cała noc i ranek było ok 37.6. Po drzemce miał 39. Czy to możliwe, że to po atropinie? Czy raczej infekcja?

Aleksander Ropielewski

Raczej to zbyt długie działanie jak na krople z atropiny, podejrzewałbym infekcję.