Zastawka mitralna ze zwłóknieniami i wyniki echo serca

prosiłbym o analizę wyników echoserca. M 35 lat __________________ M-Mode LVdD 5,85 LVsD 4,0 IVsd 1,1 PWd 1,0 LVEdV 169,90 IVSs 1,6 PWs 1,5 LVEsV 70 RVdD 2,7 !!! LA 4,2 Aorta 3,6 !!! AortaA 3,9 _________ EF 59 % !!! SF 31,6 % SV 100 !!! IVSThF 45 % PWThF 50 % ___________ 2-D LVEdV 145 !!! LVEsV 63 SV 82 !!! EF 57 !!! _________________ Graniczna L komora,Grub ścian m LK-niewielki przerost konc.,EF 55-58 , Zast.mitralna ze zwłóknieniami, Małe f zwrotne (+) poprzez ujścia przeds-komorowe,tętnicze.

Aleksander Ropielewski

Wyniki nie budzą niepokoju, jednak nie znam pełnej historii klinicznej aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Sugeruję kontakt z kardiologiem.