Zatrucie rtęcią u 34-latki

2 tyg temu zbieralam do worka rozbity termometr rteciowy, worek mial jakies dziury, chcialam miec pewnosc, ze nie ma ich od spodu, wiec nadmuchalam powietrza, scisnelam worek i okazalo sie ze jest mikrodziurka od spodu, przez chwile powietrze z tej dziurki dmuchlo mi w twarz, zaraz sprawdzilam czy wszystkie kulki sa, brakowalo jednej(srednica ponizej polowy milimetra). Czy moglam ja wciagnac nosem i nie poczuc?czy mogla wpasc mi do pluc?zrobic rtg?jakies inne badania na obecnosc rteci? dziekuje

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje udac sie do lekarza rodzinnego, po wstepnym, badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępwoanie.