Zawroty głowy i osłabienie a błędnik

Witam! Mam pytanie odnośnie błędnika, zacznę od tego że mam zawroty głowy, często robi mi się słabo, choruje na nerwicę lękową, czy to ma coś wspólnego z błędnikiem, czy powinnam wybrać się z tym do lekarza rodzinnego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zawroty głowy jak najbardziej mogą być wynikiem schorzeń błędnika. Teoretycznie może być to jednak także wynik innych patologii, w tym nadciśnienia, anemii, chorób neurologicznych, itd. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.