Zazdrość o partnerkę

Witam mam 23 lata moja dziewczyna 17 jesteśmy razem od 19 miesięcy dziewczyna jest w domu dziecka więc widzimy się tylko na weekendy wakacje święta itp śpimy razem jak jest w domu jestem strasznie zazdrosny jak jest w szkole jak się odezwie do jakiegoś kolegi albo coś to jej robię awanturę o to jestem strasznie zazdrosny dodam że przede mną miała 3 partnerów z którymi to robiła w wieku 13 lat powiedziała że to z ciekawości Wszystko mi mówi ja dodam że byłem prawiczkiem jak z tym walczyć zazdrość

Nadmierna zazdrość która nie ma realnych przyczyn w świecie zewnętrznym (tzn partner nie daje powodów do zazdrości), często wynika z konfliktów i trudności wewnątrz jednostki, np zaniżonej samooceny i poczucia własnej wartości, lęku przed odrzuceniem itp. Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem i przyjrzenia się, co jest głębszym powodem nieadekwatnej zazdrości, a także podjęcia pracy nad tym.

Dzień dobry, nie wiem dokładnie z czego wynika pana zazdrość, jednak słusznie zauważa pan, że jest ona czymś z czym prawdopodobnie to pan musi sobie poradzić. Nie sposób odpowiedzieć w tym miejscu jak konkretnie ma sobie pan poradzić, ponieważ zależy to od źródła pana niepokoju. Zachęcam do rozmowy na ten temat z psychologiem - psychoterapeutą i podjęcia w razie potrzeby psychoterapii. Pozdrawiam.

Chorobliwa zazdrość może tylko Panu zaszkodzić. Obiektywnie rzecz biorąc nie ma Pan powodu być zazdrosnym, bo przecież to zupełnie normalne że dziewczyna rozmawia z innymi ludźmi. Mogę się domyślać, że Pan przecież też nawiązuje relacje z innymi dziewczynami i nie ma w tym nic złego. Należałoby się przyjrzeć, co leży u podłoża pana zazdrości, czego się Pan obawia, skąd te obawy się biorą. W tym celu należy udać się do psychologa/psychoterapeuty. Warto to zrobić, bo zazdrość potrafi zniszczyć nawet największe uczucie.

Pozdrawiam serdecznie.