Jak sobie poradzić z zazdrością o dziewczynę?

Jak sobie poradzić z zazdrością ? mam dziewczynę 17 lat ja mam 23 jesteśmy ze sobą 19 miesięcy nie była dziewicą przyznała się że miała 3 chłopaków z którymi to robiła za dzieciaka tzn zabawy w doktora itp no i jak miała 13 lat to to robiła Nie daje mi powodów do zazdrości a ja jej robię awantury jak gada w szkole z jakimś kolega czy coś dodam że się kochamy bardzo mocno lutego tego roku straciliśmy dziecko dziewczyna poroniła w 10tyg jak sobię poradzić z zazdrościa ?

Witam Pana, najlepiej w takiej sytuacji porozmawiać na spokojnie z psychoterapeutą; czym więcej Pan otworzy się i opowie o swoich odczuciach,jak również o tym, jak przeżywa Pan relacje z innymi osobami, np. członkami rodziny, dopiero wówczas będzie można postawić jakąś hipotezę odnośnie tego, na czym polega natura Pańskich "trudności" i jakim im zaradzić.

Zachęcam do wizyty w gabinecie psychoterapeuty.

Pozdrawiam

Witam,
Najlepiej gdy popracuje Pan nad własną atrakcyjnością i samooceną.Choćby po to,by nie próbować zakładania rodziny z 17 latką lecz osobą wystarczająco do tego problemu dojrzałą.

Trzeba zbadać skąd bierze się chorobliwa zazdrość o dziewczynę. W tym celu należy udać się do psychologa/psychoterapeuty. Proszę też wziąć pod uwagę, że dziewczyna jest bardzo młoda, za młoda na ciążę. Jest dojrzała fizycznie, ale nie psychicznie. Przyjdzie jeszcze czas na zakładanie rodziny…

Pozdrawiam serdecznie.