Zazdrość o dziewczynę i częste kłótnie

Witam mam bardzo wielki problem jestem z dziewczyną i jestem za bardzo zazdrosny przez co są ciągłe kłótnie. Wystarczy że ona gada z jakimś chłopakiem to już we mnie wybucha zazdrość. Boję się że się przez to rozstaniemy, proszę o pomoc co mam robić. Pozdrawiam

Proponuję Ci również zgłosić się na kilka konsultacji z psychologiem poznawczo-behawioralnym, który pomoże Ci przepracować najbardziej przeszkadzające typy przekonań tak, abyś mógł z zaufaniem i pewnością żyć w swoim związku z dziewczyną. Powodzenia!

Nadmierna nieadekwatna zazdrości często wynika z nieprzepracowanych trudnych doświadczeń czy problemów emocjonalnych, dotyczących zaniżonej samooceny, poczucia bezpieczeństwa i wartości. Warto zgłosić się do psychologa i podjac psychoterapię, zanim zazdrość zniszczy ten związek lub następne.