Zazdrość o swojego chłopaka

Witam.Mam pewien problem w swoim związku.Od jakiegoś czasu jestem strasznie zaborcza.Jak moj chlopak wyjdzie gdziekolwiek beze mnie chociażby do sklepu to mnie po prostu krew zalewa.Jestem zazdrosna o każdą kobietę która na niego spojrzy mimo że jestem atrakcyjną kobietą.Nie wiem czy to z powodu braku zajęcia czy boję się że go stracę.Jest mi z tym źle bo czuje że zatruwam życie sobie i jemu.Często się kłócimy głównie przez moją chorą zazdrość!

Nieadekwatna zazdrość może wynikać np z zaniżonej samooceny, braku pewności siebie, lęku przed utratą, a także wcześniejszych zranień czy trudnych doświadczeń w obszarze bliskości i zaufania. Warto przyjrzeć się, co jest przyczyna zazdrości u Pani. Działanie na tą właśnie przyczynę, praca nad sobą w tej kwestii, wyeliminuje skutek czyli zazdrość. Może warto zrobić to we współpracy z psychologiem?

Witam,
dobrze, że jest Pani świadoma tego, że zazdrość jest wyolbrzymiona. Zazdrość wynika ze strachu przed strata partnera, jednak do określenia przyczyn tego stanu konieczna jest dokładna diagnoza wykonana przez specjalistę. Zachęcam do podjęcia psychoterapii, ponieważ zazdrość potrafi zniszczyć nawet bardzo udany związek.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl