Zgrubienie w okolicy szyi przy atopowym zapaleniu skóry

moj syn obecnie leczony jest na atopowe zapalenie skory -powazne jednak rowniez zaniepokoilo mnie dzis po jednej stronie szyi jak i glowy jest zgrubienie a takze brak wlosow zawsze tam sie strasznie tez drapie ps nie tylko w tym miejscu i przy wyproznianiu sie zawsze ale to zawse sie drapie i stara sie wyrwac wlosy ?

Milena Lubowicz

Być może jest to spowodowane świądem towarzyszącym chorobie, może trzeba rozważyć modyfikację leczenia. Przypadłość ta, może też mieć podłoże psychogenne, także proszę dziecko obserwować. A w razie wątpliwości skontaktować się z pediatrą.
Pozdrawiam