Zimne nogi i stopy a tabletki antykoncepcyjne

Mam 27 lat i od 4 przyjmuje tabletki antykoncepc. (Artilla) ze względu na PCOS (na podst. USG oraz nieregul. obfitych miesiączek, wydłużonego cyklu). Dermatolog przepisał mi też Spironol 25 mg (0,5 tbl/dz.). Niepokoją mnie objawy: bardzo wzmożone marznięcie rąk i nóg, popękane naczynka na nogach, nosie, skurcze łydek, drgania powieki. Czy powinnam wykonać jakieś dodatkowe badania? np. krzepliwości, poziomu trójglicerydów czy insulinooporności? (moja siostra z PCOS miała cukrzycę ciążową).

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
wszystkie niepokojące objawy należy skonsultować z lekarzem. Proszę spróbować suplementacji wapnia- być może jego obniżony poziom jest przyczyną objawów.