Złamanie kości śródstopia a konieczne działania lecznicze

w piatek walnelam w sofe mam zlamana 5kosc srodstopia lekarz kazal tylko owinac bandarzem a ja ciagle nie moge chodzic strasznie boli.za tydzien mam impreze co moge zrobic zebym mogla chodzic i zalozyc buty?

Szanowna Pani, o zrosnięciu kości możemy mówić w tym wypadku po co najmniej 6 tygodniach. Zatem w ciągu tygodnia zapewne nie wróci Pani do zdrowia. Sposób leczenia jest uzalezniony od obrazu klinicznego oraz wyniku badania RTG. Może być operacyjny w przypadku pzremieszczenia odłamów kostnych lub zachowawczy jeżeli ustawienie odłamów jest co najmniej osiowe. Bez względu na rodzaj zastosowanego leczenia kończyna będzie wymagała odciążenia (kule łokciowe) oraz pzrez pierwsze dni - czyli teraz pzreciwdziałania powstawaniu obrzęku w tym ortostatycznego . Podczas siedzenia, leżenia kończyna złamana powinna być uniesiona. Pozdrawiam i zyczę ....szybkiego i prawidłowego zrostu kostnego.