Zmiana diety u 5-miesięcznego dziecka

Witam, moja córeczka zaczęła właśnie 5 miesiąc. Od dwa dni jadła marchewkę i bardzo jej smakowała i nie działo się nic niepokojącego, dziś spróbowałyśmy marchewki z ziemniaczkiem i gdyby moja Zosia mogła to zjadłaby cały słoiczek. Mam pytanie w związku z tym, kiedy i jak mogę zwiększać jej porcje?

Piotr Pilarski

W tym wieku najważniejszym pokarmem powinno być mleko kobiece. Inne posiłki to dodatki aby dziecko coraz bardziej poznawało świat. Jeśli po 2 dniach od wprowadzenia nowego składnika nie ma objawów to może Pani podawać tylko go w ramach jednego z posiłków. Pozostałe sugeruję aby było to jednak mleko.

Pozdrawiam.