Zmniejszone libido, przybranie na wadze, wzdęcia i wahania nastroju po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Microgyno

Brałam Micgogynon 21 od około roku, potem miałam 1mies przerwę i teraz znowu biorę od 2m-cy. Nie miałam żadnych skutków ubocznych, a teraz od kiedy zaczęłam brać? Libido zerowe nawet ujemne, przytyłam 5 kg,wahania nastrojowe mam takie,ze już sama ze sobą wytrzymać nie mogę, wzdęcia straszne i ogóle złe samopoczucie...psychiczne i fizyczne zresztą też. Wcześniej biorąc Microgynon 21 nawet schudłam, czemu po m-nej przerwie mam takie efekty? Czemu mój organizm tak reaguje?
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Skutki uboczne mogą wynikać z kumulacji hormonów w organizmie. W pierwszym miesiącu przyjmowania stężenie leku było po prostu na tyle małe, że nie powodowało działań niepożądanych. Myślę preparat nie jest odpowiedni w Pani przypadku i należy rozważyć zamianę go na inny, o mniejszej ilości hormonów.