Czy moje libido wróci po leku Escitalopram?

Witam, Moje pytanie dotyczy leku Escitalopram Actavis. Przez dwa tygodnie była brana dawka 5mg i już jest różnica w mniejszej ilości lęków. Innych skutków ubocznych brak. Czy jest szansa że podczas pełnej kuracji 10mg libido wróci do normy? Wcześniej przed braniem leku mój partner miał zerowe libido przez nerwice i dalej takie jest. Czy jeśli lek jest dobrze tolerowany to jest szansa że libido powróci jeśli lęki całkiem znikną? Czy większa szansa jest jednak na to że libido zostanie zerowe patrząc że takie ma często działanie tego typu lek?

Witam! Bywa różnie. Faktycznie zaburzenia nerwicowe mogą dawać efekt deprymujący na sferę seksualną, jednak leczenie lekami grupy SSRI także u części leczonych może dawać taki efekt. Jeżeli dzieje się to jako działanie niepożądane po stosowanych lekach, to po uzyskaniu remisji sytuacja powróci do normy. Część leków stosowanych do leczenia problemów lękowych nie ma działań deprymujących sferę seksualną. Powodzenia W. Łuczkowski.