Znęcanie się nade mną i mamą przez ojca i jego rodzinę

dzien dobry co powinna zrobic mama i ja? od 2lat matka ojca i siostra dokuczają nam i całej rodzinie,kilka godzin rozmawiajo przez telefon,ojciec nie daje mamnie wypłaty i dokucza wygania z domu .siosra ojca przyjerzdza z rodziną swoją i dokuczajo,gadajo plotki do sąsiadów,.a tak to pijo i nam dokuczajo ze mama się nie opiekuje babko ,[matko ojca] tylko ona nie chce opieki .
ponad rok temu

Nie wpłyną Panie na zmianę postawy ojca czy rodziny. Mogą Panie jedynie zadbać o siebie, o to by konsekwencje negatywnej postawy rodziny nie dotykały Was tak bardzo. Ważne tez jest jasne stawianie granic, szacunek do siebie, poczucie własnej wartości itp. Jeśli te wartości nie sa realizowane czasem jedynym wyjściem jest rozstanie, zamiast godzenie sie na ciągłe poniżanie i dokuczanie.

Witam Panią Serdecznie,

Proszę nie czekać i pomóc sobie, a pośrednio i Mamie i skonsultować się z psychologiem.

Może też Pani skontaktować się telefonicznie z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, Krakowie, Poznaniu-są w większych aglomeracjach, namiary dostępne w Internecie, gdzie po wstępnym rozpoznaniu Pani sprawy otrzyma Pani potrzebną, bezpłatną, profesjonalną i całodobową pomoc.

Życzę Pani siły wewnętrznej i odwagi,
Irena Mielnik-Madej