Pomoc dla rodziny z problemem alkoholowym

Witam. Chciałabym pomóc mojemu chłopakowi którego bardzo kocham i nie jest mi obojętny. Problem polega na tym że jego ojciec jest alkoholikiem od 19 lat - przez całe życie jego ojciec pił, zaczęły się awantury, bójki . Policja nic nie reagowała, nie miał znikąd pomocy ani on ani jego siostra i mama. Chciałabym się dowiedzieć czy w Polsce rodziny żyjące w patologii; w rodzinie alkoholowej nie mają żadnej pomocy ? To jest chore. Proszę o pomoc, jakie kroki należy podjąć aby pomóc!!!!!
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przede wszystkim namów swojego chłopaka, aby sam skorzystał z pomocy psychologa - to co przeżywał w dzieciństwie i to, co przeżywa do tej pory na pewno wywarło na niego wpływ. Twój chłopak może również skorzystać z pomocy grupy wsparcia (np: Al - Anon).
Co do jego ojca, to napisałaś, że policja w ogóle nie reagowała - czy ma on założoną niebieską kartę?
Najlepiej by było, gdyby mama Twojego chłopaka udała się do centrum interwencji kryzysowej - tam oprócz psychologa znajdzie także pomoc prawnika oraz pracownika socjalnego.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać i zareagować, dzwoniąc do Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, tel. 800 120 002, gdzie całodobowo i bezpłatnie udzielane są wskazówki wraz z odpowiednią pomocą.

Można zadzwonić do Policyjnego Telefonu Zaufania ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, pod nr 800 120 226 (połączenie bezpłatne) od poniedziałku do piątku, w godz. 09.30-15.30.

Polecam również kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, Krakowie, lub innym większym mieście (namiary w Internecie) gdzie telefonicznie, całodobowo i bezpłatnie uzyska Pani odpowiednią pomoc i wskazówki, co zrobić- po wstępnym rozpoznaniu.

Życzę Pani i Pani Chłopakowi tego, czego najbardziej potrzeba,
Irena.mielnik.madej@gmail.com