Związek a spędzanie czasu ze znajomymi

Witam. Jestem z chłopakiem od 4 miesięcy, na początku przymykałam oko na jego częste spotkania z kolegami, teraz gdy są wakacje i mamy okazję pobyć razem (gdyż w roku szkolnym widzimy się tylko w weekendy) mój chłopak już któryś raz zostawił mnie dla swoich kolegów. Siedzę wtedy sama. Czasami mam wrażenie, że oni są dla niego ważniejsi i że nie potrafi bez nich żyć. Staram się nie trzymać go pod kloszem, ale pewnego dnia mogę tego nie wytrzymać. Co powinnam z tym zrobić?

Witam serdecznie,
Najważniejsze w takiej sytuacji to porozmawiać o wzajemnych potrzebach, wartościach, oczekiwaniach. Warto przekazać swoje argumenty i konkrety (np.:fakt wakacji i możliwość częstszych spotkań), najlepiej na spokojnie.
Z tego co Pani pisze dla chłopaka znajomi są istotni, jako wartość, obszar jego życia. Wasz związek jest na początkowej drodze, może trudno mu ograniczyć z nimi kontakt, skoro przez może wiele lat utrzymywał kontakt, czy też przyjaźń.
Swoją drogą zachęcam do "pielęgnowania" tego co dla Pani ważne, oczywiście związku też, ale własnych obszarów realizacji-nauki, zainteresowań, przyjaciół. W chwilach, gdy chłopak spotka się z kolegami, nie będzie Pani sama. To z pewnością nie sprawia, że czuje sie Pani lepiej, możliwe, że dodatkowego czasu na negatywna analizę sytuacji jest zbyt dużo :)
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Dzień dobry, zachęcam panią do otwartej rozmowy z chłopakiem, proszę opowiedzieć o swoich potrzebach i odczuciach oraz zapytać chłopaka jak on widzi wasz związek. Jeżeli wasze wizje są od siebie bardzo odległe warto się zastanowić nad przyszłością związku. Pozdrawiam.

Rozmowa - przede wszystkim. O tym jak się czujesz, czego potrzebujesz i oczekujesz ze strony chłopaka.
Samoanaliza - jako kolejny krok. Co powoduje, że chcesz być w związku, w którym nie czujesz satysfakcji, a nawet czujesz się samotna? Być może jest to relacja z przyzwyczajenia - a wtedy okaże się,że może być to za mało, by utrzymać bliską relację.
Pozdrawiam.