Badanie poziomu androstendionu u 14-latki

Moja córka ma 14 lat. Jej miesiączki są nieregularne, występują co 2-3 miesiące, a miesiączkuje już 3 rok. Nad ustami ma lekki wąsik. Posiada trądzik od 11 roku życia. Ginekolog przepisał badania na androstendion. Jej wynik to 4,06 przy normie do 3,30. Nie wiem czy jest dużo przekroczone, nie znam się na tym. Badanie krwi robiłyśmy rano, na cczo, w 6 dniu cyklu. Wizytę mamy dopiero pod koniec kwietnia. Chciałabym się dowiedzieć czy jest to coś poważnego, czy taki androstendion jest normalny?

Aleksander Ropielewski

Jest to poziom podwyższony i należy ustalić przyczynę podwyższonego poziomu androstendionu. Jego zwiększona zawartość mozę dawać opisane przez Panią objawy.