Biegunka po wyłonieniu stomii

Witam serdecznie. Moja mama 2tyg temu miala wyłoniona stomie (rak jajnika, esicy, przerzuty do jelita cienkiego). Ma 65 lat, od 3 dni ma biegunkę z odbytu! Nie wiem co się dzieje. Mama jest w ciężkim stanie. Jej stan od czasu peracji w ogóle nie polepsza się. Nie rozumiem jednego- dlaczego wciąz ma parcie na odbytnice i dosłownie co 15 minut pomagam jej wejść do toalet gdyż ma biegunkę. Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Z góry dziękuję!!!!

Niestety w sytuacji wyłonienie stomii z powodu zaawansowanego nowotworu zlokalizowanego w jamie brzusznej, wobec takich zmian może powodować opisane przez Panią objawy. Proponuję przewlwkłą opeke lekarza medycyny paliatywnej, Hospicjum domowego